1. Wielkogabarytowe urządzenia
2. Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego
3. Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny
4. Sprzęt audiowizualny
5. Sprzęt oświetleniowy - Uwaga! Tych odpadów nie zbieramy!
6. Narzędzia elektryczne i elektroniczne, z wyjątkiem wielkogabarytowych, stacjonarnych narzędzi przemysłowych
7. Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy
8. Przyrządy medyczne, z wyjątkiem wszystkich wszczepianych i skażonych produktów
9. Przyrządy do nadzoru i kontroli
10. Automaty do wydawania
W dniu 28.03.2017r. trzy uczennice naszej szkoły : Ania, Karolina i Natalia brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie- Bezpieczny Uczeń i Technik. Olimpiada była konkursem wiedzy o zasadach bezpieczeństwa oraz o otaczającym każdego z nas środowisku technicznym. Udział w olimpiadzie nie wymagał więc szczególnego przygotowania. Atrakcyjne, proste i praktyczne pytania zachęcały uczniów do rozwijania aktywności poznawczej, a także zwiększą ich świadomość w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia. Test olimpiady składał się z 30 pytań. Do każdego pytania przyporządkowane były cztery odpowiedzi, z których przynajmniej jedna będzie prawidłowa. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawa formuła testów stanowił dla wszystkich uczniów zachętę do udziału. W olimpiadzie nie będzie przegranych. Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania.
Szkolnym organizatorem konkursu była pan Renata Kacprzak.
Ekolodzy z naszej szkoły mieli możliwość nie tylko przejażdżki luksusową limuzyną, ale również mogli dokonać porownania kosztów utrzymania rożnego rodzaju aut- przedsiębiorczość w praktyce.
Dziękujemy rodzicowi p. Markowi Kwaśniewskiemu za tak wspaniałą lekcję.
Członkowie Szkolnego Pogotowia Ekologicznego pod kierunkiem opiekuna p. V.Kruszczak czwarty już raz przygotowali wystawę pod hasłem ,,Ocalić od zapomnienia”. Tegoroczna wystawa była przygotowana w porozumieniu z opiekunem SKO p. R. Kacprzak i obejmowała pamiątkowe monety, banknoty, bony towarowe oraz urządzenia związane z liczeniem i oszczędzaniem. Wystawa była udostępniona wszystkim uczniom naszej szkoły, dzięki czemu każdy odbył niezwykłą lekcję matematyki i historii.
22MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
Znaczenie wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin oraz sposoby oszczędzania wody to główne zagadnienia jakie dzieci mogły przybliżyć sobie podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole. Uczniowie samodzielnie wykonywali kropelki, z których następnie ułożyli wspólną gazetkę na korytarzu szkolnym. Wykonanie gazetki pod hasłem ,,Każda kropla wody w twoich rękach” sprawiła wszystkim wiele radości. Każdy z uczestników wspólnej ,,kropelkowej” zabawy mógł również posmakować wody, żeby uświadomić sobie jej wartość zdrowotną. Wszyscy zostali też obdarowani niebieskimi balonikami. Warunkiem doskonałej zabawy podczas ,,wodnych przerw” był niebieski strój symbolizujący wodę. W tym zakresie wszyscy spisali się doskonale- było niebiesko i radośnie.
Koordynatorkami obchodów Ś D W były panie: V. Kruszczak i R. Kacprzak.
W NASZEJ PARAFII ODBYŁY SIĘ REKOLEKCJE PARAFIALNE , KTÓRE TRWAŁY OD 19 MARCA DO 22 MARCA 2017 ROKU. REKOLEKCJE SZKOLNE BYŁY PROWADZONE POD HASŁEM "ŚWIĘTY BRAT ALBERT CHMIELOWSKI-DOBRY JAK CHLEB" UCZNIOWIE PRZYGOTOWALI OPRAWĘ LITURGICZNĄ NA KAŻDY DZIEŃ ORAZ CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ, KTÓRĄ WYSTAWILI W SZKOLE. NAD CAŁOŚCIĄ CZUWAŁA PANI RENATA ANTCZAK.OBECNYMI GOŚĆMI W SZKOLE BYLI: PROBOSZCZ KS. CZESŁAW KRÓL I REKOLEKCJONISTA OJCIEC WITOLD BARAN- REDEMPTORYSTA ORAZ RODZICE. WSZYSCY UBOGACENI MORALNIE I NAPEŁNIENI RADOŚCIĄ DUCHA POWRÓCILI DO DOMÓW OCZEKUJĄC NA ZMARTWYCHWSTANIE PANA JEZUSA.
W dn.20.03.2017 w Kucharach Kościelnych odbył się I-y Międzyszkolny Konkurs "Wiemy wszystko o Wielkiej Brytanii". Naszą szkołę reprezentowali :
1.Oskar Wejman kl.V
2.Wiktor Roszak kl.V
3.Oliwia Bącler kl.VI
Gratulujemy!
W dniu 16 marca 2017 roku 20 uczniów z naszej szkoły głowiło się nad zadaniami w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". Konkurs to najbardziej masowa szkolna impreza matematyczna na świecie, do której w tym roku przystąpiło 6 mln uczniów z 52 krajów. Kangur narodził się w Australii i stąd jego nazwa.
Młodzi matematycy otrzymali zestaw kilkudziesięciu pytań i 75 minut na ich rozwiązanie. Zostali pogrupowani w kategorie wiekowe. Najmłodsi (Żuczki) musieli rozwiązać 21 zadań, starsi (Maluchy) – 24, a pozostali 30. W zależności od stopnia trudności wydzielono trzy grupy zadań: za trzy, cztery oraz pięć punktów. Każdy test był zbudowany z zadań wielokrotnego wyboru, w których uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź spośród pięciu podanych. Pytania były bardziej na logikę niż liczenie .
Odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie konkursu były panie : Renata Kacprzak i Violetta Kruszczak.
Tegoroczny Dzień Kobiet został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i przebiegł w radosnej atmosferze. Chłopcy przygotowali uroczysty apel i obdarowali wszystkie przedstawicielki płci pięknej prezentami. Dzisiejszego dnia odbyły się również wybory na Najsympatyczniejszego Chłopaka w Szkole. Chłopcy musieli wykazać się wysoką kulturą osobistą oraz wiedzą na temat dziewczyn, ich zwyczajów i zainteresowań.
Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
I miejsce - Oskar Wejman
II miejsce - Fabian Jezierski i Jakub Piotrowski
III miejsce - Mateusz Mizerski
Wyróżnienie - Kacper Drzewiecki
Zwycięzcy otrzymali puchary i upominki.
Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Elżbiety Maciejewskiej.
Wiktor Roszak reprezentował naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym "Złota Żabka" , ktory odbył się 4 marca 2017 roku w Swarzędzu.
Członkowie Szkolnego Pogotowia Ekologicznego nie pozostają obojętni na los bezdomnych zwierząt. Pod kierunkiem opiekunek zorganizowali zbiórkę karmy , którą wspólnie z rodzicami i dziadkami odwieźli do schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Koninie .Mamy nadzieję, że chociaż troszeczkę przyczyniliśmy się do umilenia życia naszych czworonożnych przyjaciół. Koordynatorkami akcji były panie : Violetta Kruszczak i Renata Kacprzak.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego obchody mają na celu promowanie mowy ojczystej, kultywowanie języka polskiego za granicą, dbałość o poprawność językową, podkreślenie różnorodności językowej świata, promocję wielojęzyczności, a także zwrócenie uwagi na liczbę języków zagrożonyc i ginących.
Z okazji święta języka została przygotowana gazetka tematyczna dla uczniów i rodziców. Umieszczono na niej między innymi różne ciekawostki o języku, przykłady najczęściej popełnianych błędów językowych, wzory poprawnej wymowy niektórych wyrazów i zwrotów oraz łamańce językowe. Ponadto każda klasa miała okazję pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami. Było malowanie liter farbami, uzupełnianie brakujących liter w wyrazach, kolorowe węże wyrazowe, krzyżówki, konkurs ortograficzny. Większość zabaw odbywała się na szkolnym korytarzu i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Koordynatorem obchodów MDJ była pani Bogumiła Rewers.
17 LUTEGO 2017r.
Dzisiejszy dzień w szkole był niezwykły. Wszyscy miłośnicy kotów mogli przynieść na zajęcia maskotkę lub inną podobiznę tego czworonożnego futrzaka. Uczniowie klasy III i VI przygotowali ogłoszenia oraz gazetki na korytarzu szkolnym pt. ,,Niesamowite kocie fakty”. Od rana uruchomiony został ,,gabinet kosmetyczny” , w którym każdy mógł zamienić się w kota, kotka lub kocura. Została również przeprowadzona akcja zbiórki karmy dla kotów, która zostanie przekazana kotom w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie.
Dzień Kota to doskonała okazja do oddania hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie oraz inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie.
Koordynatorkami obchodów Światowego Dnia Kota w naszej szkole były panie:Renata Kacprzak i Violetta Kruszczak.
14 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy święto zakochanych. Jest to również dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w tym dniu specjalną pocztę walentynkową, aby można było przekazać walentynkowe serdeczności najbliższym. Wielu chętnych skorzystało z tej inicjatywy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. 15 lutego zaplanowano wyjątkową dyskotekę walentynkową.Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.Uczniowie bawili się pod czujnym okiem nauczycieli: p. E. Maciejewskiej, R. Kacprzak, J. Fierek.
Zajęcia miały charakter dydaktyczny. Na początek uczniowie poznali historię garncarstwa, techniki oraz tradycje . Uczestnicy zajęć mieli okazję zobaczyć jak na kole garncarskim powstają naczynia z gliny. Najważniejszym jednak elementem warsztatów było wspólne lepienie przedmiotów z prawdziwej gliny garncarskiej, które to uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu. Warsztaty garncarskie były niepowtarzalną okazją do rozwijania zdolności manualnych, koniecznych w dalszym prawidłowym rozwoju każdego dziecka. Sprzyjały także rozwijaniu kreatywności, wyciszeniu i skupieniu na wykonywanej pracy. Głównym narzędziem były nasze dłonie, zatem każdy ulepiony przedmiot był jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Inicjatorkami tego typu zajęć były panie : Violetta Kruszczak i Renata Kacprzak.
W trosce o zdrowy uśmiech uczniów klasy I, II, IV i V w listopadzie, grudniu i styczniu realizowany był program „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Projekt został przeprowadzony we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Program realizowały p. E. Maciejewska oraz B. Rewers.
Kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbieraliśmy monety groszowe, aby pomagać dzieciom, które zostały rozłączone ze swoimi rodzinami oraz tym, które są taką rozłąką zagrożone. W akcję włączyły się wszystkie klasy
oraz nauczyciele. Zebrano ponad 179 złotych. Największą hojnością wykazali się najmłodsi, uczniowie klasy I (4,32 zł w przeliczeniu na jednego ucznia). Oni także razem ze starszymi kolegami brali udział w trudnej i żmudnej pracy związanej z segregowaniem monet według nominałów. Liczenie odbyło się pod przewodnictwem opiekuna akcji, pani Bogumiły Rewers.
Szczegółowe podsumowanie akcji przedstawia się następująco:
I miejsce – kl. I – 25,96 zł ( na jednego ucznia - 4,32 zł)
II miejsce - kl. V – 25,86 zł (na jednego ucznia - 4,25 zł)
III miejsce - kl. VI – 32,09 zł ( na jednego ucznia – 4,01 zł)
IV miejsce - kL. II – 21,16 zł (na jednego ucznia – 3,52 zł )
V miejsce - kl. IV - 16,80 zł (na jednego ucznia - 3,31 zł)
VI miejsce - kl. III – 35,33 zł (na jednego ucznia 2,71 zł)
VII miejsce - oddział przedszkolny - 19,04 zł ( na jednego ucznia 1,73 zł)
Zebrana kwota to 179,32 zł
Podczas ferii zimowych w dniu 30. 01.2017r. w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia plastyczne. Uczniowie chętnie skorzystali z takiej formy zajęć.Tematyką naszych zajęć były "Walentynkowe niespodzianki ". Uczniowie wykonali prace przestrzenne:-serca harmonijki, -papierowe śnieżynki, -laurki składanki, -serca z pasków Dzień był pełen pomysłów i wrażeń. Opiekunem uczniów podczas zajęć była pani Renata Antczak.
Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pt.: „Bezpieczny Internet”.
Dzień Bezpiecznego Internetu przypada w tym roku 7 lutego, w tym czasie w naszym województwie trwają ferie zimowe, dlatego w naszej szkole akcje przeprowadzono 25 i 27 stycznia 2017r. Szkolne obchody DBI odbyły się poprzez wykonanie gazetki, przygotowanie scenki w ramach spotkań semestralnych dla rodziców i dla uczniów szkoły. Wykonawcami gazetki oraz przygotowaniem scenki zajęli się uczniowie klasy VI. Głównym celem było zapoznanie uczniów, rodziców i nauczycieli z możliwościami i zagrożeniami, jakie daje Internet oraz przygotowanie uczniów do bezpiecznego korzystania z sieci, uświadomienie dzieciom, nauczycielom, rodzicom zagrożeń wynikających z użytkowania Internetu, zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci, wskazanie na konieczność stosowania zabezpieczeń i ograniczanie dostępu do nieodpowiednich stron. Koordynatorem zadań związanych z realizacją szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu była pani Renata Kacprzak
Propozycja zajęć
Data |
Dzień tygodnia |
Rodzaj zajęć |
Nauczyciel |
30.01.2017 |
poniedziałek |
Zajęcia plastyczne Zajęcia plastyczne |
R.Antczak R.Brodecka |
31.01.2017 |
wtorek |
Warsztaty garncarskie- zabawy gliną |
R.Kacprzak i V.Kruszczak |
01.02.2017 |
środa |
Gry i zabawy sportowe Zabawy z językiem (twórcze myślenie) |
E.Maciejewska B.Rewers |
02.02.2017 |
czwartek |
Gry i zabawy planszowe oraz sportowe |
J.Fierek |
03.02.2017 |
piątek |
Gry i zabawy planszowe. |
D.Kałużna |