3 kwietnia 2019 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, a jego tematem przewodnim była „Powszechna opieka medyczna”. Członkowie Szkolnego Koła PCK, uczniowie klasy I i IV pod opieką Renaty Brodeckiej przygotowali program poświęcony tej tematyce dla całej społeczności szkolnej.
Światowy Dzień Autyzmu 2019 to międzynarodowe święto obchodzone corocznie 2 dnia kwietnia. Już po raz kolejny nasze przedszkolaki wraz z rodzicami oraz wychowawczy-nią panią Arlettą Szkudlarek włączyli się w obchody tego święta. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest „Autyzm. Wystarczy zrozumieć”. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wycho-wawczy w Rychwale na znak solidarności z osobami z auty-zmem zorganizował przemarsz ulicami miasta. Były rozda-wane ulotki, baloniki był też taniec integracyjny uczestni-ków spotkania. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go po-znać, zrozumieć, aby świat osób z autyzmem stał się lepszy.
NABÓR W PIGUŁCE - czyli ważne terminy dla Kandydatów
maja - 29 maja
Zaloguj się na stronie: https://konin.edu.com.pl/kandydat/app/
Wybierz dowolną liczbę klas w co najwyżej trzech szkołach
Wydrukuj gotowe podanie i przynieś tylko do szkoły pierwszego wyboru
czerwca - 25 czerwca
Dostarcz do szkoły, w której złożyłeś podanie - kserokopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu
lipca
Sprawdź czy zostałeś zakwalifikowany do wybranej szkoły
( lista kandydatów zakwalifikowanych pojawi się w szkole pierwszego wyboru)
lipca - 24 lipca
Koniecznie dostarcz oryginalne dokumenty ( świadectwo i zaświadczenie
z egzaminu ) do szkoły, w której jesteś na liście kandydatów. Tym faktem potwierdzasz wolę podjęcia nauki
lipca
Ostateczna lista przyjętych
Materiały informacyjne:
Ulotka - rekrutacja do szkól ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych 2019/2020
Harmonogram rekrutacji - ( na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu )
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020
Zarządzenie nr 110.1.4.2019 Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 28.01.2019
Dnia 01.04.2019r. (poniedziałek) o godz. 10.00 wychowawczyni oddziału przedszkolnego p.Arletta Szkudlarek zaprasza dzieci, które w nowym roku szkolnym będą uczęszczać do naszej placówki oraz wszystkich rodziców na DRZWI OTWARTE w naszym przedszkolu.
Lekcje przybliżające świat finansów odbyły się z inicjatywy opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności p. Renaty Kacprzak w środę 27 marca 2019r. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas V-VIII i klas 0 - III . Lekcję przeprowadziła pani Marietta Siwińska , która jest pracownikiem Banku PKO Oddział Konin.
Młodsze dzieci poznały historię pieniądza oraz nominały monet i banknotów, starsze natomiast sprawdziły swoją wiedzę w quizie dotyczącym świata finansów. Uczniowie poznali również podstawowe produkty bankowe oraz dowiedziały się o zabezpieczeniach stosowanych na nowych banknotach - jak się okazało, na temat nowych zabezpieczeń dzieci miały naprawdę sporą wiedzę i bez problemu rozróżniały nowe banknoty od starych.
Roksana, Nadia i Agata- nagrodzone i wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Karta do bankomatu- na 100 lecie PKO Banku Polskiego"
25 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski konkurs wiedzy o Janie Pawle II . Celem konkursu było prezentowanie szkoły na zewnątrz, pogłębienie wiedzy o papieżu Do udziału w Olimpiadzie wiedzy o jednym z największych Polaków ostatnich lat przystąpiło dziewięciorga dzieci z klas IV, V, VI, VII. Do konkursu przygotowała uczniów pani Renata Antczak.
W Wielkim Poście od 24-do 27 marca 2019 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Na czas trwania rekolekcji uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w każdej Mszy świętej rekolekcyjnej w kościele świętego Rocha. Pod kierunkiem pani Renaty Antczak uczniowie kl. III, IV, V, VI, VIII przygotowali oprawę liturgiczną na każdy dzień rekolekcyjny. Dla dzieci rekolekcje prowadził Ojciec Redemptorysta. Znalazły się również z naszej szkoły miłe podziękowania i symboliczne kwiatki dla rekolekcjonisty.
Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować oraz uświadomić sobie i innym, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Najmłodsi członkowie Szkolnego Pogotowia Ekologicznego przygotowali na korytarzu szkolnym gazetkę związaną z obchodami Dnia Wody oraz przeprowadzili happening pod hasłem ,,Woda dla wszystkich. Pij wodę dla zdrowia”. Chętni uczniowie mogli również uczestniczyć w plastycznych przerwach tworząc ,,podwodny świat”.
Organizatorem Światowego Dnia Wody w naszej szkole była pani Violetta Kruszczak.
Dnia 21 marca 2019r. (tj. czwartek) o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w miesiącu maju bieżącego roku.
W naszej szkole udział w konkursie wzięło 15 uczniów w następujących kategoriach:
- Maluch,
- Beniamin
-Kadet,
Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli- breloczka. Konkurs został przeprowadzony pod kierunkiem Szkolnego Koordynatora Konkursu, pani Renaty Kacprzak.
Linia prosta, która przecina dłoń – jest jedną z cech, którą poza małym noskiem i ślicznymi migdałowymi oczkami obdarzyła ludzi z Zespołem Downa Trisomia 21 Chromosomu. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przyłączyli się do akcji ,,LiniaProsta”, udostępniliśmy zdjęcia dłoni z narysowaną linią i w ten sposób za każde udostępnione zdjęcie 1zł wpłynęło na rzecz Fundacji Wspierania Rozwoju.
Akcję przeprowadziła Violetta Kruszczak
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny. Celem konkursu było zapobieganie wypadkom związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych, promowanie wśród uczniów z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Tematyka konkursu również obejmowała popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. 20 marca 2019 roku w kategorii kl 0-III zostały komisyjnie wybrane 3 prace a z kategorii kl IV-VIII również 3 prace uczniów .W młodszej kategorii uczniów na etapie szkolnym zwyciężyli: Filip Zamiatowski, Marcel Kwaśniewski, Julia Wilczewska. W kategorii klas starszych zakwalifikowali się uczniowie: Mateusz Kwaśniewski, Wiktor Roszak, Oskar Filipiak. Prace uczniów zostały przekazane na kolejny etap powiatowy. Opiekunem konkursu plastycznego w klasie I była pani Renata Brodecka a w klasach 0,III,IV,V,VI,VII,VIII opiekę sprawowała pani Renata Antczak.
Z inicjatywy członków Szkolnego Klubu Wolontariatu pierwszego dnia wiosny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, która polegała na założeniu dodatkowej niepasującej kolorowej skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zwróciliśmy uwagę na siebie, ale również na ludzi chorych. Pokazaliśmy, że różni nas od nich tak niewiele, tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.
Koordynatorem akcji była Violetta Kruszczak.
Tradycją w naszej szkole jest Dzień Samorządności Uczniowskiej podczas której władzę w szkole przyjmują uczniowie. W tym roku rola ta przypadła w udziale uczniom klasy VII i VII. Młodzież znakomicie wywiązała się ze swoich obowiązków. Poznała też, jak trudnym zawodem jest zawód nauczyciela. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna.
W dniu 18 marca członkowie Szkolnego Pogotowia Ekologicznego podczas ,,słonecznych zabaw” postanowili uczcić Dzień Słońca. Dominujący w tym dniu był kolor żółty, a podczas zajęć uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat tej niezwykłej gwiazdy oraz całego Układu Słonecznego.
Organizatorem Dnia Słońca był opiekun Szkolnego Pogotowia Ekologicznego pani Violetta Kruszczak.
Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą p.Renatą Kacprzak w dn.14.03.2019 r. uczestniczyli w warsztatach projektowych „Stres a nasz mózg – walka do wygrania”, który przygotowany został przez nauczycieli ZSEU w Żychlinie. Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły pod przewodnictwem uczniów i zapoznania się z ofertą edukacyjną, przedstawioną przez przedstawicieli różnych klas i kierunków.
12 marca obchodziliśmy Święto Królowej Nauk czyli Dzień Matematyki. Dzień ten został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach miał na celu pokazanie innej strony nauki. Ponadto uczniowie ozdobili korytarz szkolny wykonanymi przez siebie plakatami promującymi matematykę. Zmagali się z krzyżówkami i różnego rodzaju rebusami.
Organizatorem dnia w szkole była p.Renata Kacprzak
W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej uczniowie klasy III, pod opieką wychowawcy pani Violetty Kruszczak, przygotowali i zaprezentowali wystawkę na korytarzu szkolnym, której celem było przybliżenie starszym kolegom zwrotów oraz utworów napisanych gwarą wielkopolską. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zagadkami językowymi, poćwiczyć mowę gwarą na wyliczankach, powiedzeniach i rymowankach. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że wielu zwrotów gwary używa się w mowie potocznej do dnia dzisiejszego.
Pod hasłem "Największą zaletą kobiety, jest właśnie być kobietą" obchodzony był tegoroczny Dzień Kobiet. Podczas apelu, który przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Elżbiety Maciejewskiej dziewczynki i panie usłyszały wiele miły słów i życzeń. Po życzeniach i śpiewach chłopcy obdarowali dziewczynki słodyczami, a panie pracujące w szkole kwiatami. Upominki sfinansowała Rada Rodziców.