Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie, od kilku lat DBI angażuje państwa z całego świata. W tym roku hasło przewodnie akcji to "Działajmy razem", bo tylko w ten sposób możemy sprawić, by środowisko wirtualne było bezpieczne dla naszych uczniów.
SKO wraz z opiekunem przygotowało z tej okazji szereg zadań, które w większości były online :
klasy młodsze- malowanki
klasa 5 - komisksy
klasa 6 - wiersze i rymowanki
klasa 7 - plakaty
klasa 8 - krzyzówki
Puzzle znają chyba wszyscy. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia. Polega na składaniu dużego obrazka z malutkich fragmentów o charakterystycznych kształtach. Można je zrobić samemu lub kopić gotowe. W dniu 29 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Puzzli i z tej okazji uczniowie klasy pierwszej przynieśli do szkoły swoje ulubione układanki.
Puzzle to rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Taka forma zabawy niesie za sobą mnóstwo korzyści – pierwszaki ćwiczyły spostrzegawczość i koncentrację uwagi, a jednocześnie miło spędziły czas. Kolejny raz okazało się, że można doskonale się bawić bez ekranu telewizora czy komputera.
5.02.2021r.uczniowie klas II i III przystąpili do konkursu „RAPUJEMY”.Celem konkursu była prezentacja własnych umiejętności wokalno-tanecznych,wzmocnienie odwagi scenicznej, rozwijanie uzdolnień twórczych poprzezrozbudzanie aktywności muzyczno-artystycznej i postawy kreatywnej orazujawnienie młodych talentów.
Zapraszamy do obejrzenia twórczości młodych artystów, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z trudną sztuką rapowania. Ta oryginalna forma wymagała od uczestników konkursu wielu umiejętności, odwagi orazpomysłowości.
Konkurs przeprowadziły: Renata Brodecka i Elżbieta Maciejewska
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – KUBA WIŚNIEWSKI
II miejsce – KORDIAN KOPKA
III miejsce – KACPER DRZEWIECKI
KRYSPIN KOPKA
Gratulujemy zwycięzcom!
W grudniu 2020r. uczniowie klasy I wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ,,Moja wymarzona choinka”. Każde dziecko samodzielnie, podczas zajęć zdalnych, wykonało pracę plastyczną, zdjęcia prac zostały wysłane do organizatorów konkursu. Z wielką radością odebraliśmy wyniki. Okazało się, że prace dzieci zdobyły czołowe miejsca oraz wyróżnienia. Gratulujemy!
LAUREACI: JulkaWilczeska, Patrycja Babiarczyk, Filip Głąb
WYRÓŻNIENI: Fabian Skąpski, Maja Gajdzińska, Maja Lewandowska.
Dzieci do konkursu przygotowała wychowawczyni Violetta Kruszczak.
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagają potrzebującym, ale nie są też obojętni na los zwierząt. Chcąc dać jasny przekaz społeczeństwu, że zwierzęta to nasi przyjaciele, przygotowali i przeprowadzili akcję STOP przemocy wobec zwierząt. Akcja miała na celu uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt i aby zdało sobie sprawę z faktu, że zwyrodnialcy znęcający się nad nimi nie poprzestaną. Granica między agresją wobec zwierząt, a agresją wobec ludzi jest NIEWIELKA. Większość przypadków znęcania się nad zwierzętami ma w późniejszym czasie odzwierciedlenie w krzywdzeniu innych osób. Męczenie zwierząt dla przyjemności zasługuje na potępienie. Kolejnym aspektem jest pokazanie społeczeństwu, że zwierzęta czują i cierpią, zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek.
Koordynatorem akcji była pani Violetta Kruzczak.
W wyniku ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemiologicznym ferie zimowe uczniowie spędzali w domu z rodziną. Z pomocą na uatrakcyjnienie przyszedł niespodziewanie śnieg, który sprawił dzieciom wiele radości. Opady śniegu postanowili wykorzystać wolontariusze organizując akcję ,,Śnieg- najlepszy przyjaciel w kwarantannie”, której celem było zmobilizowanie dzieci do wyjścia na dwór i aktywnego spędzenia czasu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zorganizowali mnóstwo zabaw zimowych, lepili śnieżne budowle, organizowali rodzinne kuligi i ogniska. Wszystkie swoje harce
i zabawy utrwalili na zdjęciach i filmikach, które zostały wykorzystane do wspólnej prezentacji zamieszczonej na facebooku szkolnym. Cel akcji został
w pełni zrealizowany.
Koordynatorem akcji była opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu pani Violetta Kruszczak.
Zgodnie z decyzją Rządu od dnia 18 stycznia 2021 r. klasy I-III przechodzą na nauczanie stacjonarne (nauka w szkole).
PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z WYTYCZNYMI MEiN i GIS
Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ przygotowaliśmy wytyczne dla szkół.
Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.
Już od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r.
Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.
Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie.
Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.
Wytyczne MEiN, MZ i GIS
dla klas I-III szkół podstawowych
- obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,
- w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.
* ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach szkoły, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie www.gov.pl/koronawirus oraz www.gis.gov.pl odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
Załączniki – instrukcje
http://bip.urpl.gov.pl/pl/biuletyny-i-wykazy/produkty-biob%C3%B3jcze
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.
To w te dni , kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.
Dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcą postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną i przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie jasełkowe oparte na cudownej kolędzie ,,Mario czy Ty wiesz.."Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności aktorskie.
Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.
Przy wspólnym stole skosztowali słodkości przygotowanych przez swoich rodziców.
To wszystko sprawiło, że poczuliśmy zbliżające się święta.
W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny.
Celem konkursu było • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej, • rozwijanie wrażliwości estetycznej; • stworzenie płaszczyzny do prezentacji własnych dokonań twórczych; • powrót do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych; • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świat Bożego Narodzenia;
I miejsce zajęli uczniowie Patryk Kozłowski egz. Łukasz Jezierski
II miejsce Zuzia Kozłowska egz. Oskar Filipiak
III miejsce Miłosz Kwaśniewski egz. Mateusz Kwaśniewski.
Wyróżnienia zdobyli Roksana Domańska, Bartosz Krzos, Nadia Kubiak
Opiekunem konkursu była p. R. Antczak
Miłosz (6), Oskar (7), Mateusz (5), Zuzia (6), Zuzia (6)- laureaci konkursu "Ozdoba bożonarodzeniowa z motywem SKO"
Pomagamy św. Mikołajowi robić świąteczne prezenty W naszej akcji Choinka pod choinkę przygotowaliśmy upominki dla bliskich osób naszemu sercu. Tymi wyjątkowymi upominkami są choinki wykonane własnoręcznie przez uczniów kl. V i VI Zaangażowanie świąteczne to szlachetny cel , dlatego postanowiliśmy podjąć to działanie. Obdarowani na długo zapamiętają miłe chwile oraz św. Mikołaja. Koordynatorem akcji była pani R. Antczak
W dniach 10.12.- 12.12.2020r. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali akcję pod hasłem ,,Jeszcze będzie normalnie”, której celem było przesłanie pozytywnej energii innym. Uczniowie wykonali transparenty z pozytywnym przesłaniem i pozdrowieniami. Napisy były odręczne, wydrukowane, malowane farbami, wycinane. Wykonane były na szarym papierze, kartonie z pudełka, brystolu. Wykonane transparenty zamieszczone zostały na portalu społecznościowym jako wsparcie w trudnym czasie pandemii.
Koordynatorem akcji była Violetta Kruszczak.
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj.To dzień wróżb i czarów.Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się za wesołą zabawę dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Tak właśnie wesoło spędziły czas maluchy z naszego przedszkola. Tego dnia dziewczynki mogły przebrać się za dobre wróżki, a chłopcy za czarodziejów. Wspaniale bawiąc się poznały zwyczaje i tradycje andrzejkowe, integrowały się w zabawie i potrafiły współdziałać z grupą kolegów i koleżanek.
Nauczanie zdalne dla klas I - VIII zostaje przedłużone do dnia 22 grudnia 2020 roku.
Przerwa świąteczna w bieżącym roku szkolnym trwa od 23 grudnia 2020 roku do dnia 3 stycznia 2021 roku. Po zakończeniu przerwy świątecznej rozpoczyna się czas ferii zimowych - 4.01.2021 do 17.01.2021.
Pierwszy okres roku szkolnego 2020/2021 kończy się w piątek 29 stycznia 2021 roku.
,,Uratujmy Święta!” ,,Święta godne, a nie głodne” pod takimi hasłami odbyła się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie miało inny charakter – zbiórki w sklepach odbyły się bez udziału wolontariuszy, ale nasz Szkolny Klub Wolontariatu nie pozostał obojętny i wspierał Świąteczną Zbiórkę Żywności.
W dniach od 23 do 26 listopada (poniedziałek- czwartek) na korytarzu szkolnym wystawiony został karton, do którego wolontariusze mogli włożyć artykuły spożywcze, słodycze, soki itp. W piątek zebrane dary zostały przekazane, za pośrednictwem Konińskiego Banku Żywności, rodzinnym domom dziecka znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
W tym razem nasza akcja miała jeszcze mocniejszy wyraz − jesteśmy bowiem w momencie kryzysu. Wiele osób nie tylko traci pracę, ale też poważnie choruje, musi pozostać w izolacji, w ciężkim położeniu są zwłaszcza seniorzy i osoby samotne. Mamy nadzieję, że uratowaliśmy święta wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia, nie pozwolimy, by pandemiczny kryzys stał się też kryzysem solidarności z drugim człowiekiem.
Realizując zadanie "Szczotka, pasta, kubek..."- higiena osobista każdego dnia dzieci oddziału przedszkolnego włączy się z ogromnym zaangażowaniem w poszczególne zajecia.
Przeprowadzono zajęcia edukacyjne z zakresu dbania o higienę jamy ustnej, nauczyliśmy się piosenki "Szczotka, pasta , kubek ..." oraz rozmawialiśmy na temat dbałości o higienę osobistą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach w których stawiano przed nimi różne zadania : dopasowywanie odpowiednich szczoteczek, projektowanie własnego kubka, wyszczególnienie produktów zdrowych dla zębów, układanie puzzli. Wychowawca p.A.Szkudlarek zachęcała dzieci do kontynowania w domu edukacji z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.
W dniu 25 listopada dzieci oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem.
Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, słuchały wierszy o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Wykonały wspaniałą pracę plastyczną "Mój przyjaciel miś". Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom oraz możliwość zabawy z pluszakiem.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Wychowawczyni p. A. Szkudlarek ma nadzieję,że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.