W poszukiwaniu jesiennych darów lasu uczniowie klasy drugiej, wraz z wychowawczynią p. Violettą Kruszczak, wybrali się na ,,zieloną lekcję” poza budynek szkolny. Zajęcia terenowe miały na celu utrwaleni i usystematyzowanie wiedzy na temat lasu. Dzieci przypomniały sobie warstwy lasu, rośliny i zwierzęta występujące w lesie oraz znaczenie lasów dla człowieka. Znalazły wiele skarbów, które jesień ukryła w leśnych zakamarkach. Przypomniały sobie również zasady, których należy przestrzegać podczas pobytu w ,,domu zwierząt”. Wycieczka była również doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu w naturalnym środowisku.
W ten dzień obowiązuje cisza wyborcza. Głosowanie odbędzie się w salce gimnastycznej. Każdy uczeń otrzyma listę do głosowania i będzie mógł zakreślić jednego kandydata. Listę wrzucamy do urny. Trzyosobowa komisja skrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły przeliczy głosy. Ogłoszenie wyników nastąpi 29 października o godzinie 13.00.
Po raz kolejny zbieramy koce, prześcieradła, ręczniki, polary, poduszki i kołdry, które przekażemy do schroniska dla zwierząt w Koninie. Dzięki Wam, psom i kotom łatwiej będzie przetrwać chłodne noce i dni.
W dniu 14 października 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademia rozpoczęła się słowami konferansjera „ Baczność! Poczet sztandarowy wprowadzić”. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: Radny Rady Gminy i Miasta Rychwał Pan Roman Stanisławski, sołtys wsi Dąbroszyn Pan Marek Mizerski , Przewodniczący Rady Rodziców Pan Bogdan Jezierski, emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie naszej szkoły.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV i V. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom za ich pedagogiczny trud oraz wręczyli laurki. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
Uroczysty apel przygotowany został przez: Renatę Kacprzak, Renatę Antczak i Waldemara Gąsiorowskiego.
Uczniowie naszej szkoły nigdy nie pozostają obojętni na potrzeby innych. Po jesiennych zbiorach zwrócili się do opiekuna Szkolnego Pogotowia Ekologicznego z propozycją przeprowadzenia zbiórki ziemiopłodów dla domu dziecka oraz innych instytucji potrzebujących wsparcia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci nawiązano kontakt z Konińskim Bankiem Żywności i pod jego patronatem akcja została przeprowadzona. Dzięki zaangażowaniu Dzieci oraz hojności Rodziców zebraliśmy 3500kg ziemiopłodów, które zostały przekazane do Domu Dziecka w Nowym Świecie oraz innych instytucji wskazanych przez bank żywności.
Koordynatorkami akcji były panie: Violetta Kruszczak i Renata Kacprzak.
13.10.2015r.UCZNIOWIE KLASY I, PRZYGOTOWANI PRZEZ WYCHOWAWCĘ ZOSTALI PODDANI PRÓBOM SPRAWDZAJĄCYM WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI PRZEZ RODZICÓW. DOPIERO WÓWCZAS PO UZYSKANIU AKCEPTACJI PRZEZ CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DYREKTOR SZKOŁY UROCZYŚCIE PASOWAŁA NA UCZNIA I PRZYJĘŁA PIERWSZOKLASISTÓW DO GRONA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W DĄBROSZYNIE.
Nasza szkoła położona jest w parku z dala od ruchliwej ulicy, co czyni ją bezpieczną i przyjazną dla każdego dziecka. Otoczeniem budynku szkolnego są stare dęb, kasztanowce, akacje, jarzębiny oraz wiele innych gatunków drzew. Mimo tak pięknego otoczenia podejmujemy szereg działań, żeby czuć się komfortowo i wygodnie. Jednym z takich działań jest położenie nowego chodnika, przed budynkiem szkolnym. Prac przy kładzeniu kostki chodnikowej podjęli się ,,tatusiowie” naszych uczniów, którzy w dwa dni odmienili otoczenie placówki. Panom: Bogdanowi Jezierskiemu, Jackowi Kozłowskiemu, Markowi Kwaśniewskiemu, Jackowi Roszakowi, Dariuszowi Wejmanowi, Mariuszowi Szymczakowi oraz Grzegorzowi Adamkowi składamy serdeczne podziękowania.
Dziękujemy również sołtysowi wsi Dąbroszyn panu Markowi Mizerskiemu za pomoc w pozyskaniu środków na zakup kostki z funduszu sołeckiego.
9 października 2015 roku w Konińskim Domu Kultury „Oskard” aktorzy wrocławskiego teatru „Artenes” wystąpili w spektaklu opartym na jednej z lektur szkolnych.
Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły obejrzeli „Przygody Tomka Sawyera”. Mogli rozwijać swą wrażliwość estetyczną, obserwować grę aktorów, kostiumy, rekwizyty, dekoracje. Przenieśli się w pełen przygód, dowcipów i psot świat Tomka i jego przyjaciół.
Organizatorem wyjazdu była pani Bogumiła Rewers, a opiekunem pani Renata Kacprzak.
30 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta złożyły chłopcom życzenia i wręczyły słodkie upominki. Po południu odbyła się dyskoteka, którą zorganizowała sekcja techniczna Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy świetnie się bawili, a chłopcy ubolewali, że ich święto jest tylko raz w roku.
Opiekę nad uczniami podczas dyskoteki sprawowały: p. Elżbieta Maciejewska oraz p. Renata Antczak. W pomoc w zorganizowaniu dyskoteki włączył się p. Bogdan Jezierski.
Coroczne spotkania teatralne są doskonałą okazją, aby nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne. W bieżącym roku szkolnym zmierzyliśmy się z trudnym tematem maski i jej roli w sztuce teatralnej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w pantomimie pt. ,,Zło dobrem zwyciężaj”. W role aktorskie doskonale wcieliły się dziewczyny z klasy V i VI: Katarzyna Babiarczyk, Oliwia Bącler, Anna Bącler, Marta Drzewiecka, Natalia Gołza. Nad przygotowaniem uczniów do przeglądów teatralnych czuwały panie: Violetta Kruszczak i Renata Antczak.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję sprzątania najbliższego środowiska. Zebraliśmy kilka worków śmieci i dzięki temu nasza miejscowość stała się czystsza i piękniejsza. Akcja okazała się interesującą metodą pracy wychowawczej. Dzięki podjętym działaniom uczniowie stali się bardziej świadomi współodpowiedzialności za otaczające środowisko.
Zachęcamy do udziału w kolejnej zbiórce makulatury ( gazety, czasopisma, katalogi, foldery, tektury, opakowania tekturowe). Makulaturę prosimy pakować w paczki po 10 kg i przekazywać Panu palaczowi. Informację o tym kto i ile dostarczył prosimy przekazać :
kl. 0- II do pani V. Kruszczak
kl. III- VI do pani R.Kacprzak
Klasa , która uzbiera najwięcej makulatury ( w przeliczeniu na jednego ucznia) otrzyma nagrodę niespodziankę.
Nasza szkoła dołączyła do programu Wzorowa Łazienka, ktory trwa do 30 listopada 2015 roku. Szkoła rywalizuje o nagrodę w postaci kwoty pieniężnej przeznaczonej na remont łazienki szkolnej oraz zapas produktów Domestos.
Prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę : www.wzorowalazienka.pl
Dnia 18 września 2015 roku dyrektor szkoły p. Elżbieta Smarz oraz Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem p. Elżbietą Maciejewską brali udział w uroczytości w lesie w Białej Panieńskiej. U stóp Pomnika Pomordowanych Kaliszan na pograniczu dwóch powiatów kaliskiego i konińskiego oraz gmin Stawiszyn i Rychwał odbyły się uroczyste obchody 73 Rocznicy ku czci Pomordowanych podczas II Wojny Światowej. W tym roku gospodarzem obchodów była Gmina Rychwał.
http://tvwielkopolska.pl/index.php/konin-aktualosci/konin/17071-rychwa-oddali-hod-ofiarom
Czekamy na Wasze opinie i propozycje dotyczące działań podejmowanych w szkole, które możecie przesłać na adres :
naszaszkola47@wp.pl
Informujemy, że działając na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego Dz.U. nr 186 poz.1245, ustalono dni wolne w roku szkolnym 2015/2016 w następujących terminach :
02.11.2015 - poniedziałek
05.04.2016- wtorek
29.04.2016- piątek
02.05.2016- poniedziałek
25.05.2016- środa
27.05.2016- piątek
Dni te są wolne od zajęć dydaktycznych (lekcyjnych)
Dnia 7 września 2015 r. uczennice klasy V i VI uczestniczyły w finale konkursu „List do Taty. List do Ojca” zorganizowanego pod honorowym patronatem marszałka Bogdana Borusewicza i rzecznika praw dziecka Marka Michalaka. Na terenie konina organizatorem konkursu było biuro senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego. Po części oficjalnej odbywającej się w Centrum Rozrywki „Kropka” w Koninie dziewczynki obejrzały Park Makiet Mikroskala, weszły do kapsuły czasu, obejrzały film 6D. Uczennice do konkursu przygotowała pani Bogumiła Rewers.
Czekamy na Wasze opinie i propozycje dotyczące działań podejmowanych w szkole , które możecie przesyłać na adres:
naszaszkola47@wp.pl
8 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się, że wybory do Samorządu Uczniowskiego są świętem demokracji w szkole. Poczynając od kampanii wyborczej mieli oni możliwość poczuć, jak ważny jest ich głos. Wybory odbyły się zgodnie z prawem i czterema podstawowymi zasadami:
Komisja skrutacyjna w składzie: Natalia Babiarczyk, Karolina Bochańska i Fabian Jezierski policzyła głosy i podała wynik wyborów.
Oto skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016:
Przewodnicząca:
Maria Baranowska
Zastępca przewodniczącej: Oliwia Bącler
Skarbnik: Marta Drzewiecka
Sekretarz: Oskar Wejman
Poczet Sztandarowy:
Michał Głąb
Katarzyna Babiarczyk
Martyna Andrzejaszek
Sekcja techniczna:
Jan Krzos
Michał Głąb
Oskar Wejman
Wiktor Roszak
Hymn śpiewa
Oliwia Bącler
Dobosz
Jakub Sawicki
Na opiekuna Samorządu Uczniowskiego wybrano panią Elżbietę Maciejewską.