Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli zbiórkę dla ludzi dotkniętych powodzią. Dary zostaną dostarczone do punktu zbiorczego w Rychwale
W dniach 10-20.09.2024r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w akcji misyjnej i zorganizowali zbiórkę szczoteczek, past do zębów oraz mydła. Wszystkie zebrane dary zostały wysłane do Afryki na wsparcie tych, o których świat zapomniał.
Koordynatorem akcji była pani Renata Mateja we współpracy z opiekunką koła wolontariatu panią Violettą Kruszczak.
W naszej szkole można zostawić dary dla poszkodowanych w powodzi. Dary zbierane są od dziś do poniedziałku 23 września do godziny 16:00. Najbardziej potrzeba środków czyszczących. Wszystkie zebrane dary przekażemy do gminy. Połączmy siły.
20 września 2024r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W tajnych, wolnych, bezpośrednich wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025 wybrano Kubę Balcerzaka.
Skład Pocztu Sztandarowego na bieżący rok szkolny:
Dobosz - Kryspin Kopka.
Hymn śpiewać będzie Nadia Wachowska.
Kuba Balcerzak został przedstawicielem naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Rychwale.
Na opiekuna Samorządu Uczniowskiego została wybrana pani Elżbieta Maciejewska.
18 września 2024 roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział
w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Uczestnicy akcji uporządkowali teren szkolny, stadion oraz wiejski plac zabaw.
Koordynatorem akcji była Violetta Kruszczak
Drodzy Rodzice i przyjaciele naszej placówki.
Przyłączmy się do akcji naszej Gminy i pomóżmy osobom poszkodowanym przez powódź.
Jeśli ktokolwiek z Państwa ma problem w dostarczeniu niżej wymienionych rzeczy do Rychwała to może zostawić dziś te produkty w szkole podstawowej w Dąbroszynie do godziny 15.30.
Okażmy nasze Wielkie serca
Nowe, zapakowane oryginalnie produkty:
mleko dla dzieci, środki opatrunkowe, bandaże, rękawiczki jednorazowe, rękawice robocze męskie i damskie, środki do dezynfekcji ran, latarki, baterie, halogeny LED na baterie, konserwy, puszki, jedzenie instant, odzież robocza, gumowce, sprzęt do sprzątania.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że biblioteka naszej szkoły otrzymała dotację z budżetu państwa na realizację zadań w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” w kwocie 3750 zł (3 tys. to kwota wnioskowana z programu rządowego, natomiast 750 zł stanowi wkład własnym Gminy Rychwał). Księgozbiór biblioteki wzbogaci się zarówno o nowe lektury, jak i nowości wydawnicze. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice do końca września mogą proponować tytuły książek, które chcieliby mieć w naszej bibliotece.
Dziękujemy Radzie Rodziców i Solectwu Wsi Wardężyn za sfinansowanie zakupu pięknych szafek dla naszych przedszkolaczkow.
Drugi września 2024 r. był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2024/2025. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się: pani Monika Paulińska, przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy Rychwał, ksiądz proboszcz Czesław Król, przewodnicząca Rady Rodziców pani Paulina Hajder Głąb, uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy naszej szkoły. Uroczystość prowadził Kuba Balcerzak. Szczególnie ciepło przywitani zostali nowi przedszkolacy. Chwilą ciszy uczciliśmy również 85. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.
Apel przygotowała z uczniami opiekun SU pani Elżbieta Maciejewska.
W piątek 21 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Na uroczystość przybyli: przedstawiciel Miasta i Gminy Rychwał pani Karolina Małolepsza, ksiądz proboszcz Czesław Król, radni: Tomasz Drewniacki i Jan Brzęcki, sołtys Marek Mizerski, przewodnicząca Rady Rodziców Paulina Hajder Głąb, rodzice, uczniowie, nauczyciele.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego oraz hymnu szkolnego, a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klas młodszych. Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli rok szkolny oraz brali udział w konkursach.
W imieniu burmistrza pana Stefana Dziamary, stypendium dla najlepszej uczennicy Nadii Kubiak wręczyła pani Karolina Małolepsza.
W trakcie uroczystości uczniowie klasy VIII i przedszkolaki przedstawili program artystyczny w którym starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania. Słowa podziękowania do dyrekcji i nauczycieli skierowali również rodzice ósmoklasistów.
W podsumowaniu uroczystości, dyrektor szkoły pani Elżbieta Smarz pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.
Po części oficjalnej nastąpiło rozdanie świadectw, a później spotkanie przy wspólnym stole.
Apel zorganizowała wychowawczyni klasy VIII pani Elżbieta Maciejewska przy współpracy z panią Arlettą Szkudlarek.
W Międzynarodowym Konkurse Kangur Matematyczny wyróżnienie zdobył Filip Głąb z klasy IV.
Gratulacje!
16 czerwca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy III reprezentowali naszą szkołę podczas gminnej estrady szkolnej na 25. Święcie Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia’24. Najmłodsi artyści oczarowali publiczność przepięknym tańcem i wymowną piosenką przygotowaną pod opieką wychowawców: Arletty Szkudlarek i Renaty Brodeckiej. Dziękujemy za gromkie brawa dla naszych artystów.
W dniach 12-14 czerwca 2024r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Świdnicę : spacerowaliśmy po mieście i Rynku, gdzie obejrzeliśmy fontanny , zwiedziliśmy Katedrę Św. Stanisława i Św. Wacława . Zobaczyliśmy Kościół Pokoju – największą drewnianą świątynię w Europie, jeden z siedmiu „Cudów Polski”. Następnie udaliśmy się do Ardspach – Skalnego Miasta w Czechach. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Adrspach nie bez przyczyny zwany jest skalnym miastem i wystarczy przekroczyć jego granice, by w pełni zrozumieć sens tego przydomka. Spacerując z przewodnikiem podziwialiśmy wąskie uliczki, małe ryneczki, jeziorka, wodospady, a to wszystko okraszone skalnymi formacjami, które przyjmują fantazyjne kształty. Pod względem bogactwa i różnorodności rzeźby nie mają sobie równych w tej części Europy. Kolejnym punktem dnia był spacer po parku Polanicy Zdroju i delektowaliśmy się pięknem uzdrowiska. Mogliśmy degustować wody mineralne, ale niezbyt nam smakowały, gdyż miały dużą zawartość żelaza. Drugi dzień naszego wyjazdu był dniem wyjątkowym – zwiedzaliśmy bowiem czeską Pragę. Pogoda nam sprzyjała. Zawitaliśmy na rynek Starego Miasta, Hradczany, Malą Stranę oraz przeszliśmy się mostem Karola. Widzieliśmy między innymi staromiejski zegar astronomiczny, ratusz i Katedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha.Po zwiedzaniu wielką przyjemnością był odpoczynek w Ogrodach Królewskich. Mieliśmy okazję przejechać metrem z centrum Pragi do stacji Černý Most . W piątek pierwszym i ostatnim punktem na naszej liście był Szczeliniec Wielki. Tam wspięliśmy się po 665 schodkach na najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.), skąd podziwialiśmy piękne widoki na okolice, jak również oglądaliśmy fantastycznie wyrzeźbione przez wiatr, deszcz i lód formy skalne przypominające ludzi i zwierzęta. Oprócz widowiskowych skał przechodziliśmy przez głębokie wąwozy i korytarze (Piekiełko, Diabelska Kuchnia). Była to naprawdę udana wycieczka. Przez te cztery dni udało nam się bardzo dużo zobaczyć oraz miło spędzić czas. Takie wyjazdy to wspaniała możliwość przyswojenia wiedzy w o wiele przyjemniejszy sposób niż na co dzień w szkole, zintegrowania się, zabawy i odpoczynku.
Opiekunami w czasie wycieczki były panie : Renata Kacprzak, Violetta Kruszczak i Elżbieta Maciejewska. Wyjazd pilotowała pani Joanna Fukowska.
więcej zdjęć w albumie fotograficznym
Gminny konkurs plastyczny "Policjant w oczach dziecka"
Oddzial przedszkolny:
Mikolaj Szukalski - II miejsce
Hubert Pecyna -III miejsce
Klasy I-IV:
Sebastian Chmielewski - I miejsce
Maja Gajdzińska -III miejsce
Jakub Gajdzinski - wyróżnienie
GRATULUJEMY!
W środę 12 czerwca w naszym parku szkolnym odbył się coroczny Przedszkolny Piknik Rodzinny. Wydarzenie to zgromadziło licznie przybyłe rodziny, które wspólnie spędziły czas na zabawie, integracji i wspólnym świętowaniu.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach sportowych i konkursach.Wszędzie panowała atmosfera beztroskiej zabawy. Dzieci miały okazję do wykazania się swoją kreatywnością i umiejętnościami, co przyniosło im wiele radości, a rodzice do integracji i wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze.
więcej zdjęć w albumie fotograficznym
12 czerwca 2024 r. trzecioklasiści z rodzicami i wychowawcą spędzili cudowny dzień pełen wrażeń w parku im. F. Chopina i Sali zabaw „Frajda” w Koninie. Weronika, Alan, Martin, Marysia, Maja, Nadia i wychowawczyni Renata Brodecka dziękują Rodzicom za mile spędzony czas i niespodziankę, które zapewne na zawsze zostaną w naszej pamięci. Zapraszamy do fotogalerii.
więcej zdjęć w w albumie fotograficznym
Laureaci Olimpiady wiedzy Archimedes.Plus- Matematyka.Plus:
kl.III
Laureat II stopnia: Alan Filipiak i Maja Gradecka
Laureat III stopnia : Weronika Durkiewicz
Laureat V stopnia : Martin Głąb i Nadia Wachowska
opiekun uczniów : p.Renata Brodecka
kl.IV, VIII
Laureat IV stopnia : Filip Głąb(kl.4) i Dawid Bekała(kl.8)
Laureat V stopnia : Fabian Skąpski(kl.4)
opiekun uczniów : p. Renata Kacprzak