Dyrektor szkoły p. Elżbieta Smarz, poczet sztandarowy wraz z opiekunem p. Elżbietą Maciejewską , uczniowie oraz rodzice dumnie i godnie reprezentowali naszą szkołę podczas gminnej uroczystości obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przy mogile powstańców styczniowych w Grabowej.
8.11. 2019r. uczniowie klas 0-II wspólnie z wychowawcami przygotowali i konsumowali drugie śniadanie.
Akcję prozdrowotną koordynowała Renata Brodecka.
7 listopada bieżącego roku świętowaliśmy w naszej szkole obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy VII przedstawili w scence najważniejsze wydarzenia tego strasznego dla naszych przodków okresu, czyli: rozbiory, sytuację Polaków pod zaborami, powstania, represje, trudy codziennego życia i walkę, która doprowadziła do odzyskania niepodległości. Wiersz recytowały uczennice klasy V. Uzupełnieniem zarysu historycznego był hymn Polski, „Rota” oraz piosenki śpiewane przez wszystkich uczniów, a także występy solowe Roksany i Dawida. Nad przebiegiem i przygotowaniem uroczystości czuwała pani Bogumiła Rewers, pan Waldemar Gąsiorowski zadbał o oprawę muzyczną.
5.11.2019r. najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie uczestniczyli w odbiorze sztuki teatralnej „Mojżesz: Książę z Egiptu”. Po spektaklu dzieci miło spędziły czas podczas spaceru i zabaw w Parku im. Fryderyka Chopina w Koninie pod opieką wychowawców: Violetty Kruszczak i Elżbiety Maciejewskiej. Wyjazd zorganizowała Renata Brodecka.
Światowy Dzień Oszczędzania to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, która od ponad 90 lat ma nam przypominać jak ważne jest odkładanie nawet najmniejszych kwot. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Aby uczcić ten dzień członkowie SKO pod kierunkiem opiekuna p.Renaty Kacprzak przedstawili scenkę "Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie" zachęcającą do oszczędzania i pomnażania pieniędzy, ale miała przede wszystkim uświadomić, jak ważne jest oszczędne gospodarowanie pieniędzmi.
Dzień ten ma za zadanie wyrobić w młodych ludziach dobre nawyki, co powinno przekładać się na odpowiedzialne i mądre decyzje finansowe w przyszłości.
W październiku 2019r. nasza szkoła przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #Szkoła Pamięta. Celem akcji jest przeprowadzenie działań z upamiętnieniem ważnych wydarzeń lub postaci.
W ramach akcji uczniowie, członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz SKO, posprzątali mogiłę Powstańców w lesie grabowskim, pod pomnikiem odbyli niecodzienną lekcję historii oraz zapalili znicze oddając w ten sposób hołd poległym żołnierzom.
Akcją koordynowały: Violetta Kruszczak i Renata Kacprzak
W dniu 24.10.2019r , podczas lekcji matematyki, uczniowie klasy IV włączyli się w obchody Światowego Dnia Origami. Z tej okazji przypomnieli sobie historię origami, idee miłośników składania papieru oraz dokonali przeglądu wybranych wzorów do wykonania. Zaopatrzeni w papier, przystąpili do składania. Instruktaż przeprowadziła nauczycielka matematyki p. Renata Kacprzak i dzięki temu sprawnie i szybko uczniowie osiągnęli zamierzony cel .
Zachęcamy wszystkich do składania papieru, ponieważ uczy ono wyobraźni przestrzennej, matematyki, a przede wszystkim cierpliwości i pokory.
W tegorocznej OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES POLONICA. PLUS wzięło udział siedemnaścioro uczniów z klas IV-VII. Przez 45 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, obejmujący zagadnienia z literatury, gramatyki oraz ortografii. Uczniowie mogli w ten sposób rozwijać zainteresowania humanistyczne i w duchu olimpijskiej rywalizacji podnosić własne umiejętności. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwała pani Bogumiła Rewers.
W dniu 22 października 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do ogólnopolskiego projektu pt. ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego celem jest promocja czytelnictwa w szkole i w domu. Uroczystego otwarcia projektu dokonał pan Stefan Dziamara Burmistrz Rychwała, który podarował dzieciom Misia Leosia, książkę z utworami polskich pisarzy i poetów oraz jako pierwszy przeczytał dzieciom bajkę. Leoś pozostał z dziećmi na kilka miesięcy, będzie towarzyszył im podczas zajęć oraz kolejno odwiedzał ich w domu, żeby słuchać czytanych bajek.
Koordynatorem projektu jest Violetta Kruszczak.
Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #Szkoła Pamięta mającej na celu przeprowadzenie działań związanych z upamiętnieniem ważnych wydarzeń lub postaci.
,,Pomaganie przez ubranie” to kolejna akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu, której celem była pomoc chorym i potrzebującym. Wolontariusze zebrali 10 kartonów przechodzonych ubrań, które zamienili na pomoc dla dzieci w hospicjum.
Koordynatorem akcji była Violetta Kruszczak
11 października 2019 roku siedmioro uczniów klasy pierwszej miało swoje święto. Był to bardzo ważny dzień w ich życiu szkolnym, ponieważ stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie.
Do ślubowania tego dnia przystąpili: Kacper Drzewiecki, Kordian Kopka, Marcel Kwaśniewski, Oliwier Skąpski, Alan Szymczak, Cezary Szymczak, Kuba Wisniewski,
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci wystąpiły w programie artystycznym, w którym prezentowały swoje umiejętności językowe, matematyczne, przyrodnicze i społeczne. W części drugiej maluchy uroczyście wygłosiły tekst ślubowania, a pani dyrektor Elżbieta Smarz za sprawą olbrzymiego ołówka przyjęła ich do grona uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały legitymacje szkolne, od wychowawczyni pani Elżbiety Maciejewskiej kolorowe dyplomy, a od rodziców upominki. Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
W naszej szkole 11 października 2019 roku obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV i VII pod kierunkiem pani Renaty Antczak i pani Agnieszki Wojtczak i pana Waldemara Gąsiorowskiego przygotowali apel. Zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście ,którzy miło i ciekawie spędzili choć trochę czasu w naszej placówce. Przygotowana uroczystość wyrażała wdzięczność i podziękowanie za trud pracy z dziećmi.
4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną (członkowie SKO) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpili uczniowie i osoby dorosłe. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki.Należy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.
Koordynatorem akcji była pani Renata Kacprzak.
W dniu 7.10.2019r drużyna sportowców pod kierunkiem nauczyciela Marka Walczaka zdobyła II miejsce w Gminnych Zawodach w Unihokeja klas VII i VIII 🤗 \
BRAWO CHŁOPAKI
Drużyna chłopców z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego p.Marka Walczaka zdobyła I miejsce w gminnych zawodach unihokeja i awans do powiatu 🥇
BRAWO CHŁOPAKI 🤗
3 października 2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował Konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopaka w Szkole. Uczestnicy znakomicie poradzili sobie z konkurencyjnymi zmaganiami. Każdy głosująca dziewczyna stanęła przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ chłopcy zaprezentowali się znakomicie.
Mamy zaszczyt i przyjemność podać wyniki konkursu
I miejsce – Fabian Skąpski z oddziału przedszkolnego,
II miejsce – Alan Kopka z oddziału przedszkolnego,
III miejsce – Patryk Kozłowski z klasy VI
Wyróżnienia: Czarek Szymczak z klasy I i Łukasz Jezierski z klasy VI.
Gratulujemy!
W dniu 02.10.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klasy I i II uczestniczyływ zajęciach na terenie alpakarni w Szyszyńskich Holendrach. Uczestnicy zajęć poznawali bliżej te niezwykłe zwierzęta poprzez bezpośrednie obcowanie z nimi. Karmili je, głaskali, wyprowadzali na spacer. Uśmiech pojawia się na samo wspomnienie o pobycie tam. Można powiedzieć, że zakochaliśmy się w cudownych alpakach. Na pewno tam jeszcze wrócimy.
Organizatorem wyjazdu była pani Violetta Kruszczak. Opiekę sprawowały panie: Elżbieta Maciejewska, Renata Brodecka.
Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Rano odbywa się apel przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy oraz śpiewają "Sto lat". Dla wszystkich panów pracujących w szkole oraz chłopców zostały przygotowane upominki.W każdej klasie naszej szkoły odbyły się spotkania, na których dziewczyny składały życzenia swoim kolegom.
Zaskoczenie było duże, prezenty podobały się bardzo, a słodkości dopełniły czarę radości.
Serdecznie gratulujemy Karolinie Bocheńskiej i Filipowi Zamiatowskiemu wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Ja za 20 lat” w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019”.
Opieką merytoryczną laureatów otoczyły panie : Bogumiła Rewers i Renata Brodecka.