,,Każdy fant ma moc pomagania”
W dniach 16- 20 czerwca 2026r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził zbiórkę fantów na loterię, która odbędzie się podczas VIII pikniku grupy motocyklowej Joker S Grodziec. Cały dochód ze sprzedaży fantów zostanie przekazany na leczenie małego Leosia. Nasza pomoc ma wielką moc i pokazuje, że razem możemy zdziałać naprawdę wiele!
Szkolnym koordynatorem akcji była pani Violetta Kruszczak.
17 czerwca 2026 roku wybraliśmy się (pierwszy raz) pociągiem do Gniezna. Na Wzgórzu Lecha odbyła się inna niż zwykle lekcja historii. Byliśmy w muzeum, w podziemiach Katedry, przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na 15 piętrze tarasu widokowego. Z aplikacją „Królika Goń” odkrywaliśmy najważniejsze miejsca, pomniki Królów i symboliczne króliki. Świetna zabawa i możliwość zdobywania punktów. To była wspaniała lekcja historii w realu, dzięki której zdobywaliśmy wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną.
Wyniki zbiórki „Góra Grosza” 2025/2026
I miejsce: kl.VIII - 75,24 zł ( 25,08 zł)
II miejsce: kl.I - 49,42 zł (7,06 zł)
III miejsce: kl.VI - 38,98 zł ( 6,49 zł)
IV miejsce: kl.IV - 34,62 zł (4,32 zł)
V miejsce: oddział przedszkolny - 22,39 zł (2,04 zł)
VI miejsce: kl.VII - 11,14 zł (1,39 zł)
VII miejsce: kl.V - 7,63 zł (1,27 zł)
Razem : 239,42 zł
W ramach tegorocznego XXVII Święta Ziemi Rychwalskiej – Rychwalia 2026, które odbywa się w dniach 13–14 czerwca 2026 roku, scena na Stadionie Miejskim w Rychwale gościła zarówno lokalnych, młodych twórców, jak i ogólnopolskie gwiazdy muzyki tanecznej oraz rozrywkowej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4-6 wykonując piosenki : "Bratnie Dusze" z repertuaru Cleo i Dawida Kwiatkowskiego oraz "Zanim pójdę" zespołu Happysad.
Uczniów przygotowały panie : Renata Kacprzak, Renata Mateja oraz Kinga Wawrzyniak.
Finał IV edycji ekologicznego konkursu filmowego EKOKAMERA 2026 pod hasłem „Szanuj wodę, kręć przyrodę!” odbył się 11 czerwca 2026 rokuw Grodźcu. Uczniowie z Konina i powiatu konińskiego tworzyli krótkie filmy zachęcające do oszczędzania i szanowania wody. Z naszej placówki zostały wysłane dwa filmy przygotowane przez chłopców z klasy VIII oraz dziewczynki z klasy VI. Autorzy filmów wraz z opiekunem p. Violettą Kruszczak wzięli udział w uroczystej gali, wszyscy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.